شماره تماس سابین صنعت88303176 021
ایمیل سابین صنعتinfo@sabinsanat.ir

مقالات

آشنایی با ترانسمیتر دما 1398/12/3

ترانسمیتر معمولاً در اتاق فرمان و در فاصله‌ای دورتر از دستگاه قرار می‌گیرد. در مورد یک سیستم گرمایی، ترانسمیتر دما اطلاعات دریافتی از طریق سنسورها را که به‌صورت سیگنال‌هایی از یک ترموکوپل یا یک RTD دریافت شده‌اند را به سیگنال‌ها و یا پالس‌های 4-20 میلی‌آمپری تغییر می‌دهند. ازاین‌رو برای ثبت اطلاعات دمایی راه‌حل مناسبی هستند.

ادامه مطلب

فلومتر التراسونیک چیست؟ 1398/12/4

فلومتر التراسونیک دستگاه مناسبي است كه براي اندازه گيري جريان سيال چه مايع چه گاز در لوله هاي تحت فشار به كار مي رود. اين فلومترها در دو نوع ساخته مي شوند: داپلر و ترانزيت تايم. نوع فلومتر التراسونیک ترانزيت تايم، دقت و تكرار پذيري بالاتري دارد.

ادامه مطلب

فلومتر مغناطيسي چیست؟ 1398/11/12

فلومتر مغناطيسي دستگاه هاي ايده آلي هستند كه براي اندازه گيري همه سيالات به كار مي روند و داراي هدايت الكتريكي بيش از 5 ميكرو زيمنس بر سانتي متر مي باشند. اين گونه فلومترها بسيار دقيق عمل كرده و اندازه گيري جريان توسط آن ها رابطه اي از دانسيته، دما و فشار سيال است.

ادامه مطلب

گیج فشار چیست؟ 1398/12/4

گيچ فشار دستگاهي است كه مي توان با استفاده از آن فشار سيال را اندازه گيري نمود. اين سيال مي تواند گاز يا مايع باشد. معمولا به منظور تنظيم فشار مايع در ماشين هايي كه با استفاده از قدرت مايع كار مي كنند، از گيج فشار بهره برده مي شود.

ادامه مطلب

بررسی کلی کارکرد و انواع شیر کنترل ولو 1398/12/4

گذر زمان موجب شده تا جهان امروزی در تمامی زمینه ها سیر صعودی داشته باشد و با طراحی و ساخت نمونه های مختلفی از کالاها، ابزارها و غیره باعث ایجاد شغل ها و تخصص های فروانی شده است. یکی از زمینه های پیشرفت بشری، حوزه صنعتی بوده که متقابلا با رشد آن ابزارها و وسایل نوینی همراه با امکانات ویژه وارد بازار این گونه محصولات گردیده است. یکی از این محصولات صنعتی جدید، شیر کنترل ولو بوده که مدل طراحی امکانات ویژه آن سبب شده تا در انواع گوناگونی برای کاربردهای خاص تولید گردد.

ادامه مطلب

بررسی کاربردها و انواع شیر برقی پنوماتیک 1398/12/4

شیر برقی پنوماتیک یکی از انواع شیرهای برقی است که کاربردهای خاص خود را دارد. در اوایل دهه 1900 شیرهای برقی همه کاره پایه و اساس فعالیت های صنعتی بودند و بیشتر برای کنترل مواد سیال مثل گازها و مایعات مورد استفاده قرار می گرفتند.

ادامه مطلب

بررسی نحوه عملکرد ترمومتر دیجیتال و انواع آن 1398/12/4

ترمومترها همان دماسنج هایی هستند که با آن درجه حرارت و گرمای محیط مورد نظر را اندازه گیری می کنند. قابلیت هایی که برای این وسیله تعبیه شده موجب شده تا در صنایع گوناگونی چون استفاده در پزشکی، کولرها، تجهیزات آزمایشگاهی آموزشی و حرفه ای، دستگاه ها و ابزارهای برقی مانند یخچال و بسیاری موارد دیگر کاربرد داشته باشد.

ادامه مطلب

چگونگی عملکرد ترانسمیتر فشار 1398/12/3

ترانسمیتر فشار ( یا همان فرستنده فشار یا سنسور فشار) دستگاهی است که فشار را برای مواد مایع و گاز اندازه گیری می کند. این تجهیزات تفاوت فشار بین دو پورت را حس کرده و با مراجعه به محدوده فشار کالیبره شده، سیگنال خروجی را تولید می کنند.

ادامه مطلب

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت
Copyright © 2014-2015 sabinsanat.com All rights reserved